سرکار خانم ونوس جامی پور (انیس)

سرکار خانم ونوس جامی پور (انیس)- شاعرو ادیب و کارشناس رفاه و خانواده

ونوس جامي پور متخلص به انيس، بيست و هفتم آبان ماه سال 1355 در منطقه‌ي كريمخان تهران،‌ خيابان استاد نجات الهي (ويلاي سابق) به دنيا آمده است.
از خوش روزگار نزديك به 12 سال سكونت در شهر شيراز و حال و هواي شعرخيز آن خطه وي را انساني فرهيخته با روحي زلال و طبعي آسماني پرورش داد. طوري‌كه شعر و شاعري را از ابتداي نوجواني يعني 13 سالگي آغاز كرد.
در سن 19 سالگي مديريت انجمن شعر بانوان معراج در مركز فرهنگي نورهدايت شيراز را به ايشان سپردند و تا زمان بازگشت به تهران حدود 4 سال اين انجمن را با انسجام و اراده‌ي قوي اداره كرد. همزمان به صورت دانشجوي مهمان در كلاس‌هاي منطق الطير، مثنوي معنوي و تاثير قرآن در ادبيات فارسي دانشكده‌ي ادبيات دانشگاه تهران حضور داشت.
لیكن تحصيلاتش را در رشته‌ي مترجمي زبان انگليسي در دانشگاه جامع علمي - كاربردي ادامه داد. همچنين با زبان عربي و مكالمه و ترجمه در اين زبان آشنايي دارد.
وي بيش از 14 سال سابقه‌ي خدمت در زمينه‌ي كارشناسي رفاه و خانواده و همكاري با مجموعه‌ي معتبر و بين المللي گروه مپنا دارد. ارديبهشت سال 1388 اولين مجموعه‌ي شعر او با نام اين شهر شاعر ندارد؟ به چاپ رسيد.
نام متفاوت و خاصي كه براي اين كتاب انتخاب شده بود در شهرت آن تاثيري دوچندان داشت.
ونوس جامي پور سردبير وبلاگ ادبي ستاره انيس www.setareanis.blogsky.com است كه همواره در راه معرفي و ارائه‌ي آثار هنرمندان و شاعران، متعهدانه پيشگام و فعال مي‌باشد.
ضمنا ايشان از محضر استادان و پيشكسوتان موثر در شعر و ادبيات فارسي كشور از جمله آقايان كسب فيض نموده است:
استاد حسين آهي - دكتر محمد حسين اورسجي و زنده ياد استاد محمد خليل جمالي (مذنب) شاعر بلند آوازه‌ي شهر شيراز است.

You have no rights to post comments